‘Atıktan Sanata’ Resim Sergisinin Açılışı Yapıldı

14.09.2023
366

‘Atıktan Sanata’ Resim Sergisinin Açılışı Yapıldı

Zile Belediyesi ile Zile Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından atıkların geri dönüşümü ve iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla hazırlanan Atıktan Sanata Resim Sergisi Zile Belediyesi Gaydaroğlu Konağı Sanat Merkezi’nde açıldı.

Açılışa CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, İlçe Emniyet Müdürü Bilal Kürşat Kılıçarslan ve vatandaşlar katıldı.

Sanatseverlerin ve Zile halkının beğenisine sundukları Atıktan Sanata Resim Sergisi hakkında bilgi veren Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, “Bu sergiyi düzenlemekteki amacımız geri dönüşümün önemine dikkat çekmek. Belediyemiz tarafından toplanan artık kâğıtlar, kablolar ve benzeri materyallerden oluşan malzemeleri ressamımız Büşra Bekaroğlu’na ulaştırdık. Öncelikli amacımız atık malzemelerin geri dönüşümünün yapılması gerektiği konusunda duyarlılığın artmasını sağlamak. Atıkları geri dönüştürerek hem doğanın tamiri imkânsız bir şekilde tahrip olmasını önleyebiliriz hem de sağladığımız tasarrufla ekonomik kayıpları azaltabiliriz. Bu güzel tabloları oluşturan, emek veren ressamımız Büşra Bekaroğlu’na ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Atık malzemeler kullanılarak hazırlanan resimden oluşan “Atıktan Sanata” Resim Sergisi Zile Belediyesi Gaydaroğlu Konağı Sanat Merkezinde 15 Eylül 2023 Cuma tarihine kadar gezilebilecek.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.