Zile Güreşlerinin Başpehlivanı Erhan Yaylacı oldu

30.10.2022
494
Zile Güreşlerinin Başpehlivanı Erhan Yaylacı oldu
Zile’de düzenlenen Tarihi Asırlık Zile Panayırı Karakucak güreşlerinde başpehlivanı Erhan Yaylacı oldu.
Osmanlı fermanıyla kurulan 6 büyük panayırdan birisi olan Zile Panayır etkinliklerinde yapılan karakucak güreşlerine güreşçiler ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 350’ye yakın güreşçinin mücadele ettiği güreşler Zile Belediyesi festival alanında yapıldı. Karadini Belediye festival alanında yapılan güreşler saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kuranı Kerim Tilaveti okunarak başladı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gününde yapılan başpehlivanlık güreşlerine 32 güreşçi katıldı. Rakipleri bir bir yenerek finale çıkan Avrupa Şampiyonu Erhan Yaylacı ve Karakucaklar Türkiye Şampiyonu Ali Rıza Kaya başpehlivanlık için güreşti, Ali Rıza Kaya’yı yenen Erhan Yaylacı başpehlivan olurken, Hüseyin Kalaycı ve Kırkpınar Başpehlivanı Yalçın Öncül 3. oldular. Başaltı güreşlerinde ise iki kardeşin mücadelesinde Ömer Faruk Kırat’ı yenen Mehmet Kırat başaltı birincisi oldu. Ömer Faruk Kırat 2. Taha Yarar ve Emrullah Döşlü 3. oldular. Güreşlerde dereceye giren pehlivanlara ödül ve madalyaları verildi.
Karakucak güreşlerine CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Zile Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, Zile Emniyet Müdürü Bilal Kürşat Kılışarslan, CHP İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz, CHP Zile İlçe Başkanı Ali Rıza Bozdemir, STK temsilcileri ve çok sayıda güreş sever katıldı.
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.