Zile Belediyesi Zabıta Ekipleri Tarihi Geçmiş Ürünlere El Koydu

09.09.2023
262
Zile Belediyesi Zabıta Ekipleri Tarihi Geçmiş Ürünlere El Koydu
Zile Belediyesi zabıta ekipleri, halk sağlığını ön planda tutan gıda denetimleri kapsamında marketlerdeki son kullanma tarihleri geçmiş ürünlere imha edilmek üzere el koydu.
Halkın sağlığı için çeşitli meslek kollarında denetimlerini aralıksız olarak sürdüren Zile Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde bulunan 22 markete denetim düzenleyerek son kullanma tarihi geçmiş yüzlerce ürüne el koydu. Son kullanma tarihi geçen ürünlere el koyan zabıta ekipleri ürünleri imha etti. Son kullanma tarihi geçmiş ürün satmak suçundan da marketlere ceza kesildi.
Zabıta Müdürlüğü ekiplerince ilçede yapılan denetimlerle ilgili bilgi veren Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, “Sürekli zabıta ekiplerimiz halkımızın sağlığı için denetimlerini sürdürüyor. İnsanlarımızın sağlığı bizler için her şeyden çok daha önemli. İnsan sağlığına uygun üretim yapmayan yerleri, sahte veya son kullanma tarihi geçmiş ürün satan marketleri, vatandaşlarımız Alo 153 hattımızı arayarak ihbar etmelerini istiyoruz. Bu konuda duyarlı olan vatandaşlara da çok teşekkür ediyorum” dedi.
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.