Bölgede Bakanlık Onaylı Tek Olan ‘Su Sayaçları Ölçüm ve Ayar Kalibrasyon İstasyonu’ ile 500 Sayaç Tamir Edildi.

01.02.2021
859

Bölgede Bakanlık Onaylı Tek Olan ‘Su Sayaçları Ölçüm ve Ayar Kalibrasyon İstasyonu’ ile 500 Sayaç Tamir Edildi.

Zile Belediyesi Su Tahakkuk ve Tahsilat Şefliği İdaresi tarafından bölgede tek bakanlık onaylı ‘Su Sayaçları Ölçüm ve Ayar Kalibrasyon İstasyonu’ kurulumu ile 8 ayda 500 sayaç tamir edilirken 227 bin lira tasarruf sağlanmış oldu.

Zile Belediyesi tarafından kurulan Su Sayaçları Ölçüm ve Ayar Kalibrasyon İstasyonu sayesinde Zile’de bulunan su sayaçlarının test, bakım ve onarım işlemlerini burada yapıldı. Yeni açılan istasyonda abonelerin yüksek tüketim itirazları, sayaç arıza bildirimleri hızlı bir şekilde test edilerek çözüme kavuşturularak abonelerin mağduriyeti de kısa sürede giderildi.

Belediye ve vatandaşa mali yük olan sorunların üzerine gitmeye devam ettiklerini belirten Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, bu amaçla Su Sayaçları Ölçüm ve Ayar Kalibrasyon İstasyonunu faaliyete aldıklarını ifade ederek, “Araştırmalarımız sonucunda Türkiye’de Baylan sayaçlarının Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde tamirinin mümkün olduğunu öğrendik. Amacımız vatandaşımızı ve belediyemizi mali giderden kurtarmak için yeni sayaç takmadan mevcut sayaçların tamirinin yapılmasıydı. Arızalanan, soğuk hava şartlarında donanarak patlayan sayaçların tamiri için istasyonumuzun kurulumunu yaptık. Personelimizde gerekli eğitimleri tamamladıktan sonra hizmete başladık. 8 ay gibi kısa bir sürede 500 sayaç tamiri yapılırken bu işlemlerden 227 bin lira kar sağlanmış oldu. Bu bedel vatandaşımıza ve belediyemize artık yansımamış oluyor. Ciddi bir tasarruf sağlamaya başladık.” dedi

2011 yılında akıllı sayaçlara geçtiklerini ancak bu zamana kadar arıza durumunda tamirini yapamadıklarını belirten Zile Belediyesi Su Tahakkuk ve Tahsilat Şefi Melih Erdamar ise, “Sayaçlarımızın Tamiri mümkün olmadığı için arızalan sayaçlar fabrikaya gönderilip yenisi ile değiştirilmekteydi. Bu da vatandaş ve bize ciddi maliyet çıkarmaktaydı.” şeklinde konuştu.

ETİKETLER: , , , ,
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.