NE Mİ YAPIYORUZ

03.05.2024
58
NE Mİ YAPIYORUZ
* Esvap Çayı Mesire Alanı detay projelerini hazırlıyoruz. Bölgenin en iyi temaşa alanını peysajı için çalışıyoruz.
Ne mi yapıyoruz?
* Söz verdiğimiz gibi Kale Etrafı Çevre Düzenlemesi için hazırladığımız ve koruma kurulu onayı aldığımız proje uygulama işimiz için gerekli yasal izinleri almaya çalışıyoruz.
Ne mi yapıyoruz?
* Yapmayı planladığımız ikinci Güneş Enerji Santrali için izin ve bölge trafolarından kapasite artırımını bekliyoruz.
Ne mi yapıyoruz?
* Makine parkımızı yenilemek için kaynak planlaması yapıyor ve yeni araçlar alıyoruz.
Ne mi yapıyoruz?
* Hemşerimiz su sıkıntısı çekmesin diye bir yandan yeni sondajlar açarken, diğer yandan Dereboğazı İçmesuyu Barajımız’ın biran önce tamamlanması için girşimlerimiz devam ediyor.
Ne mi yapıyoruz?
SİT alanı içerisinde bulunan ve harabe haline gelmiş olan evlerin, koruma uygulamalarının tekrar gözden geçirilmesi için bakanlık nezdinde çalışıyoruz. Bu alanların yaşanabilir hale getirilmesi için geleneksel dokuyu bozmadan yeniden yapılanmaya açılması için girişimlerimiz devam ediyor.
Ne mi yapıyoruz?
Kale de açtığımız Zile’nin ilk müzesinin eksiklerni, anlatan tabelalarını, sesli anlatım sistemini tamamlamaya çalışıyoruz. Ürün etnoğrafik tedarkimiz devam ediyor.
Ne mi yapıyoruz?
Kış boyunca bozulan bağ yollarının rehabilitesi için planlama yapıyoruz.
Ne mi yapıyoruz?
Tüm bu projelerin yanında, argesini yaptığımız projelerimiz için kaynak ve finansman arayışındayız. Olabildiğince tasarruf ederek oluşturduğumuz mali disiplini devam ettirmeye çalışıyoruz.
Daha çok yapacak işimiz var.
Bütün bu yaptıklarımız ve yapacaklarımız siz Değerli Zileli Hemşerimize yaşanabilir temiz, düzenli, çevre dostu, sağlıklı bir kent inşa etmek içindir.
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.