Sosyal Yardım Mağazası hizmete başladı

02.04.2021
925

Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın,  sosyal belediyecilik hizmetleri kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşların ücretsiz olarak yararlanması amacıyla kurulan Sosyal Yardım Mağazası’nın Salı ve Perşembe günleri hizmete başladığını bildirdi.  Başkan Sargın,   ihtiyaç sahibi ailelerin bu mağazadan ücretsiz kıyafet ve ayakkabı alabildiğini söyledi.

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşların ücretsiz olarak faydalanabildiği sosyal yardım mağazası yüzlerce aileye giysi ve ayakkabı yardımında bulunacak. Belediyeciliğin yol, su, kaldırım, alt yapının yanında sosyal yönden ele alınması gerektiğini söyleyen Başkan Sargın,  “Günümüzde sosyal belediyecilik söylemi ciddi anlamda önem kazanıyor. Çünkü toplumun dezavantajlı kesimleri olarak tabir edilen kimsesiz ve dar gelirli ailelere sahip çıkmak ve onların ihtiyaçlarını karşılamak yerel yönetimler olarak bizlere düşüyor. İhtiyaç sahibi ailelerimizin kıyafet ve ayakkabı ihtiyacını belediyemizin sosyal mağazasından karşılayacağız” dedi.

DESTEKLERİNİZLE GÜÇLENECEK

Sosyal Yardım Mağazası, gelen talepleri karşılamak için duyarlı vatandaşlardan destek bekliyor. Sosyal Yardım Mağazasının destekleriniz ile güçlendiğini unutmayın. Bağışta bulunmak isteyenlerin 0356 317 50 80 (dahili:157)  numaralı telefonu tuşlayarak detaylı bilgi alabilirler.

ETİKETLER: , , ,
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.