Başkan Sargın, Çevre Günü’nde Mehmet Egemen Kurt’a Teşekkür Belgesi Verdi

04.06.2021
886

Başkan Sargın, Çevre Günü’nde Mehmet Egemen Kurt’a Teşekkür Belgesi Verdi

Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’ sebebi ile makamında ağırladığı Atiye Bekir İlkokulu 1. sınıf öğrencisi Mehmet Egemen Kurt’a çevre duyarlığından ötürü teşekkür belgesi verdi.

Mehmet Egemen Kurt’un çevre konusunda yaptığı çalışmaları dinleyen Başkan Sargın, Acısu köyünden olan Kurt’a köyünün gönüllü çevre temsilciliğini de verdi.

‘Ağaç Yaşken Eğilir’

Tokat bölgesinde en çevreci belediye olduklarının altını çizen Başkan Sargın, “Bölgede ilk sıfır atık belgesini alan belediye olarak çevreye verdiğimiz önemi çalışmalarımızla devam ettiriyoruz. Sözde değil, plan ve proje dahilinde ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor. Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak istiyorsak tüm halkımız bu konuda daha duyarlı olmalıdır. Biz Zile Belediyesi olarak atıkların evlerde ayrıştırılmasından, çocuklarımızın eğitimine kadar birçok alanda çalışma yürütüyoruz. Hedefimiz geleceğe yaşanabilir bir Zile bırakmak. ‘Ağaç yaşken eğilir’ sözünden yola çıkarak çocuklarımızın çevre konusunda bilinçli olmasına ayrıca önem veriyoruz. Çevreye duyarlı toplum ve bireyler yetiştirmek şuan önceliğimizdir. Doğanın bize ihtiyacı yok. Bizim doğaya ihtiyacımız var! Çevrenizi ve geleceğinizi korumanız temennisi ile herkesin 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü kutlarım” dedi.

ETİKETLER: , , , ,
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.