Başkan Sargın, Yemekte İtfaiye Erleri İle Bir Araya Geldi

27.09.2023
298

Başkan Sargın, Yemekte İtfaiye Erleri İle Bir Araya Geldi

Zile Belediye Başkanımız Şükrü Sargın, İtfaiye Haftası münasebetiyle düzenlenen öğle yemeğinde itfaiye çalışanları ile bir araya geldi.
Yemek öncesinde konuşan Başkan Sargın, itfaiye personellerinin haftasını kutlayarak, görevlerinde başarılar diledi. Başkan Sargın, “İtfaiye Haftanızı tebrik ediyorum. Her zaman söylediğimiz gibi gerçekten kutsal bir görevi üstlendiniz. Vatandaşlarımızın en zor gününde onların yanı başında olmak, sıkıntılarını gidermek, acılarını paylaşmak ve o andaki psikolojik konumlarını rahatlatmak şeklinde bir görev sürdürüyorsunuz. İşiniz kolay değil zor” dedi.

“Belediyecilik insanların en zor anında yanında olabilmektir”

Belediyeciliğin kolay bir tarafı olmadığından söz eden Başkan sargın, “Belediyecilik zora tabi olmaktır. Belediyecilik vatandaşın hayatını kolaylaştırmaktır. Belediyecilik insanların en zor anında yanında olabilmektir, dertlerini paylaşabilmektir. Bir taraftan kentin fiziki hizmetlerini yerine getirirken, vatandaşın hayatını kolaylaştırırken, diğer taraftan da onların dertlerini paylaşmak, sıkıntılarını gidermek için gece-gündüz çalışmaktır” şeklinde konuştu.

“Bölgede örnek alınan bir yerel yönetim biçimi ortaya koyduk”

Zile Belediyesi’nin birçok konuda bölgede çığır açtığını ve öncülük ettiğini dile getiren Başkan Sargın, “Zile Belediyesi, verdiği hizmetlerle, ortaya koyduğu projelerle gerçekten bölgede örnek alınan bir yerel yönetim biçimi ortaya koymuştur. Bu yolculukta, bu mücadelede bizimle beraber yol yürüyen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bize gece-gündüz demeden dua eden, desteklerini esirgemeyen bütün halkımıza teşekkür ediyorum. Tabi ki bizler kutsal bir görevi üstlenmişiz. İnşallah bu mücadele, bu vatandaşla kaynaşma ve birlikte yürüme, Zile’yi bir yerlere taşıma mücadelesi bundan sonra da devam eder” diye belirtti.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.